Pernambucolaan, Rio Grande-, Recife-, Ceara-, Mauricia-, Vrijburglaan, e.a.
Waar komen de straatnamen in onze buurt vandaan?
Toen in 1936 met de bouw van deze wijk in Overveen werd gestart, was het driehonderd jaar geleden dat Johan Maurits van Nassau voor de West-Indische Compagnie naar Brazilië trok. De Gemeenteraad van Bloemendaal besloot de straatnamen in onze nieuw te bouwen wijk te wijden aan de herdenking van dit “Braziliaans Avontuur” (1636-1644). Het koloniale bewind ten tijde van Prins Johan Maurits kende succesvolle en glorieuze gebeurtenissen, maar ook zwarte bladzijden.
Jeroen van Thiel, bewoner van de Mauricialaan, neemt ons mee met de lotgevallen van de West-Indische Compagnie in Brazilië in de tijd van Johan Maurits.
Spreker: Jeroen van Thiel
Dag/tijd: donderdag 20.00- 21.30 uur (met pauze)
Datum: 23 maart ‘23
Aantal deelnemers: min. 6/max. 20
Kosten: € 7,00 incl. koffie/thee
Contant de betalen (liefst gepast) of per pin
Graag tevoren aanmelden via: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.